فیلتر شنی استخری چیست؟

یک فیلتر شنی استخر و ماسه اساسا مخزن پر از شن و ماسه است که به شبکه فیلتراسیون استخر شما متصل است. همانطور که آب استخر از طریق مخزن شن و ماسه عبور می کند، شن و ماسه، آوار و ذرات را می گیرد و مانع از بازگشت آنها به استخر می شود. این نتیجه در پاک کننده، آب واضح تر است.

اکثر فیلترهای شنی  از شن و ماسه یا مش کریستال سیلیکا استفاده می کنند، اما ممکن است از شیشه یا زئولیت استفاده کنند. مسکن فیلتر شنی و ماسه به طور معمول از فولاد ضد زنگ، فایبرگلاس یا پلاستیک ساخته شده است و به اندازه کافی طول می کشد تا فشار بالا مورد نیاز برای اجرای سیستم فیلتراسیون را تحمل کند.

چگونه یک فیلتر شنی و ماسه کار می کند؟


فیلترهای شنی و ماسه با حرکت دادن آب از بالای مخزن از طریق شن و ماسه به پایین مخزن از طریق فشار بالا عمل می کنند. به عنوان آب به پایین، لبه های تیز دانه های شن و ماسه ذرات را مانند خاک، آوار و مواد زائد بدن می گیرند. ذرات کوچکتر و کوچکتر از آب خارج می شوند، زیرا آن را از بین می برد تا زمانی که شن و ماسه بیش از حد متراکم شود و باید آنکا را تمیز نگه دارید.

پشت صحنه شن و ماسه شما


برای تمیز کردن شن و ماسه، فیلتر شنی استخری و ماسه باید به عقب برگردد (دستی یا اتوماتیک). پس از شستشو فیلتر شن و ماسه، جریان آب را از طریق شن و ماسه تغییر می دهد، از سمت چپ در پایین شروع می شود و راه خود را به بالا، جمع آوری آوار و ذرات به عنوان آن می رود.

پس از آن که راه خود را به بالای فیلتر کار می کند، پس از آن به زباله فرستاده می شود (به این معنی که از بین می رود و به استخر باز نمی گردد). پشت صحنه شستشو می تواند در عرض چند دقیقه تکمیل شود و یک فرآیند کار یا زمان فشرده نیست.

پس از چرخه شستشو کامل و سیستم شستشو شده است، شن و ماسه تمیز می تواند فرآیند فیلتر کردن آب استخر را یک بار دیگر راه اندازی مجدد.

آناتومی یک فیلتر شنی و ماسه


اگر می خواهید دقیقا یاد بگیرید که چگونه یک فیلتر شنی و ماسه از طریق سیستم آب را حرکت می دهد، خواندن را ادامه دهید، زیرا ما قصد داریم توضیح دهیم که چگونه بخش های مختلف فیلتر به بازی می رسند. اگر شما ترجیح می دهید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت گذاری و نگهداری دریافت کنید، احساس رایگان برای پرش از این بخش.

آب استخر وارد فیلتر شنی و ماسه در بالای مخزن می شود و همیشه از آنجا فیلتر می شود. معنی، اگر آب از یک لوله در کنار مخزن وارد شود، باید به سمت بالا پمپ شود تا چرخه فیلتراسیون را آغاز کند.

شما می توانید از آن مانند یک چشمه فکر کنید. آب می تواند یک چشمه را از هر جهت وارد کند، اما مهم نیست که چه چیزی، آب باید از سطح بالا عبور کند.

یک بار در بالای تانک شن و ماسه، آب استخر از طریق یک توزیع کننده عبور می کند تا اطمینان حاصل شود که آن را به طور مساوی بر روی تخت شن و ماسه پخش می شود.

آب استخر پس از آن از طریق شن و ماسه از بین می رود و پس از رسیدن به قسمت های جانبی که در پایین مخزن قرار دارد، پشت ناخالصی ها را پشت سر می گذارد. دهانه های جانبی فقط به اندازه کافی بزرگ هستند تا آب را از بین ببرد، اما برای شن و ماسه برای شن و ماسه برای فشار دادن و پایان دادن به استخر.

در طول فرآیند Backwash، آب از قسمت های جانبی خارج می شود و از شن و ماسه عبور می کند و از طریق توزیع کنندگان در بالای صفحه به زباله منتقل می شود.

نکته: پیکربندی و بخش های فیلتر شن و ماسه شما با مدل متفاوت خواهد بود.

فیلتر شنی و ماسه چقدر است؟


یک فیلتر شنی جدید می تواند به طور متوسط ​​حدود 300 دلار به بیش از 1000 دلار هزینه کند. قیمت فیلتر های شن و ماسه ذخایر داخلی در حدود 450 دلار تا بیش از 1200 دلار است، بسته به اندازه. فیلترهای شن و ماسه در بالای زمین، اغلب در هزینه های شروع هزینه های 300 تا 500 دلار ارزان تر هستند.

قیمت فیلتر شنی استخر


شن و ماسه جایگزین برای فیلتر شنی و ماسه شما معمولا حدود 25 دلار به ازای هر کیسه 50 پوند هزینه می کند و فیلتر شما ممکن است به 100 تا 600 پوند یا بیشتر بسته به اندازه و مدل نیاز داشته باشد. بیش از حد احتمال، شما حدود 350 پوند شن و ماسه برای یک فیلتر استخر متوسط ​​به اندازه متوسط ​​نیاز دارید.

با این حال، هزینه اصلی زمانی که آن را به فیلتر شنی و ماسه شما می آید خرید و تنظیم واحد خود را.

تعمیر و نگهداری شن و ماسه فیلتر شنی


فیلترهای شنی و ماسه نسبتا آسان برای حفظ هستند، اما آنها هنوز هم نیاز به کار در دست دارند. بیایید نگاهی به آنچه ممکن است شامل شود.

تمیز کردن فیلتر شنی و ماسه


به عنوان یک استاندارد، شن و ماسه شما پاک می شود زمانی که شما به عقب برگردید و فیلتر شنی را شستشو دهید. شن و ماسه شن و ماسه شن و ماسه می تواند پنج تا هفت سال طول بکشد، اما بیش از حد احتمال دارد، شما هر سه سال یا بیشتر آن را جایگزین کنید. کاربران BaQuacil ممکن است متوجه شوند که آنها نیاز به جایگزینی شن و ماسه هر سال دارند، زیرا تمایل به انعقاد زباله در مخزن دارد.

مشاهده لیست قیمت انواع فیلتر شنی استخری در لینک روبرو : فیلتر شنی